Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

10-12-2016 16:37
Zdjęcia z Kiermaszu już załadowane. Uśmiech

07-12-2016 22:00
Mikołajki w Galerii Uśmiech

21-11-2016 15:42
Mało kto wie, że w menu "edytuj profil" (jeśli jesteś zalogowany) można zmienić skórkę strony, jeśli ci się nie podoba domyślna! Z przymrużeniem oka

18-11-2016 07:54
Informacje o ubezpieczeniu są w Artykułach.

30-10-2016 17:41
"Opowieści Ostateczne" są już w Galerii Uśmiech

Po Wt Śr Cz Pi So Ni

Powitanie

Witaj na nowej stronie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy. Teraz w kalendarzu można znaleźć informacje na temat różnych wydarzeń!

Wywiadówka

NewsyZapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę we czwartek 11.05.2017 r. o godz. 16.29. :)

ZDolny Ślązak

ZDolny ŚlązakMichał Wolniak uczeń klasy III A znalazł się w gronie najlepszych gimnazjalistów z Dolnego Śląska. Podczas uroczystej akademii we Wrocławiu otrzymał dyplom laureata konkursu Z`Dolny Ślązak z geografii. Michał był też finalistą Z`Dolnego Ślązaka z biologii i chemii. Gratulujemy i życzymy sukcesów w szkole średniej.

Egzamin gimnazjalny 2017 - część III

Egzamin gimnazjalny 2017 - część IIII już po egzaminie... :)

Egzamin gimnazjalny 2017 - część II

Egzamin gimnazjalny 2017 - część IIJeszcze tylko jutro... ;)

Egzamin gimnazjalny 2017 - część I

Egzamin gimnazjalny 2017 - część IUff, pierwszy dzień za nami... :)

Podziękowanie

PodziękowanieDziękuję wszystkim nauczycielom, rodzicom, uczniom i przyjaciołom szkoły, którzy przyczynili się do zorganizowanie Kiermaszu Wielkanocnego.
Z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych życzę wypoczynku w miłej, rodzinnej atmosferze, radości, zdrowia i pogody ducha.
Wiesława Storta-Respondek
Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy

KONKURSY PLASTYCZNE

KONKURSY PLASTYCZNE KONKURSY PLASTYCZNE (kwiecień- czerwiec)
1.Książnica Karkonoska jest organizatorem konkursy pt. "Kosmo-ludek". Celem jest zainteresowanie kosmosem i astronomią. Format A-3, termin 26 kwietnia 2017 r.
2. Powiatowy Konkurs Plastyczny "Mój wymarzony dom". To ma być dom wyjątkowy, niespotykany, jedyny w swoim rodzaju. Np. Dom z ogródkiem, szklany dom, bajkowy dom, dom przyszłości…. Format A-3, termin 26 kwietnia 2017 r.
3. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Autoportret czyli portret własny" . Opowiedzenie o sobie. Jak widzimy siebie my sami , a jak postrzegają nas inni. Format A-3, termin 26 kwietnia 2017 r.
4. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Barwy smoka". Celem konkursu jest pokazanie piękna chińskiego krajobrazu i specyfiki tego regionu. Format A-3, termin 4 maja 2017 r.
5. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Nasza natura- Mój skarb". Rysunek o tematyce przyrodniczej ukazujący walory obszarów Natura 2000. Format A-3, termin 8 maja 2017 r.
6. IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Piękna nasza Polska cała". Należy zaprezentować piękno polskiej przyrody, rośliny, zwierzęta, krajobrazy. Format A-3, termin 10 maja 2017 r.
7. Konkurs Plastyczny "Coś zielonego" . Zieleń kojarzy się z życiem, spokojem, nadzieją. Jako inspirację organizatorzy proponują piosenkę Katarzyny Nosowskiej "O lesie" z płyty Nosowska
8. Format A-3, termin 12 maja 2017 r. 8. IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Barwy dzieciństwa- Baśniowy sen- H.CH.Andersena." Format A-3. termin 2 czerwca 2017 r.
9. XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Darujmy światu pokój". Plastyczna wypowiedź na temat otaczającej rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Format A-3, termin 20 czerwca 2017 r. Wszystkie prace można wykonać dowolną techniką.
ZAPRASZAM DO UDZIAŁU :)

Wywiadówka

NewsyZapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę we czwartek 06.04.2017 r. o godz. 16.29. :)

Konkursy biologiczne

Konkursy biologiczne30.03.2017r. uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny brali udział w XVI Międzygimnazjalnym Konkursie Anatomii i Fizjologii Człowieka, który odbywał się w Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze.
Konkurs składał się z kilku etapów. Najpierw uczniowie pisali test z wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka, w którym nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki i uplasowali się na 2, 3, i 4 miejscu.
Następnie 3 finalistów, w tym Natalia Włoch i Natalia Suda pisało test i wykonywało praktyczne zadania z udzielania pierwszej pomocy .
Ostatecznie uzyskali oni
II miejsce – Natalia Włoch
III miejsce – Natalia Suda
IV miejsce – Nikodem Piasecki
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów !
Anna Sikorska

Zaproszenie na Kiermasz Wielkanocny

Warsztaty chemiczne

NewsyDnia 25 marca 2017 r. (sobota), 20 uczniów z klas trzecich, wzięło udział w warsztatach chemicznych, zorganizowanych przez panią Ewę Piotrowską oraz uczniów z Zespołu Szkół
Ogólnokształcących i Technicznych w Jelenie Górze.
Zajęcia rozpoczęły się od szkolenia z BHP przeprowadzonego przez uczennice technikum
w celu przypomnienia zasad bezpiecznej pracy w laboratorium. Po tym, jak każdy z nas założył
fartuch ochronny oraz zapoznał się ze sprzętem laboratoryjnym, zostaliśmy podzieleni na pary i
przyporządkowani do jednego z uczniów szkoły średniej, pod okiem którego wykonywaliśmy
liczne doświadczenia. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, za pomocą których odczynników i sprzętu laboratoryjnego, możemy m.in. wykryć białka, tłuszcze, bądź cukry w produktach, wykonać "ryczące
misie", sprawdzić wpływ dwutlenku siarki na kwiaty, czy wykonać "pastę dla słoni". Uczniowie oprowadzili
nas również po placówce, w której, jak już wiemy, znajduje się gabinet stomatologiczny, 3
laboratoria, sklepik szkolny, siłownia, 2 sale gimnastyczne oraz inne sale.
Zajęcia te podsumowały oraz rozwinęły naszą wiedzę z zakresu chemii przed egzaminem
gimnazjalnym, ukazały przyjemność płynącą z pracy w laboratorium, a nawet zadecydowały o
wyborze przyszłej szkoły.