Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24-06-2017 11:57
Zdjęcia z zakończenia roku już są. Uśmiech

07-06-2017 18:36
Nowy filmik do obejrzenia w dziale download Uśmiech

10-12-2016 16:37
Zdjęcia z Kiermaszu już załadowane. Uśmiech

07-12-2016 22:00
Mikołajki w Galerii Uśmiech

21-11-2016 15:42
Mało kto wie, że w menu "edytuj profil" (jeśli jesteś zalogowany) można zmienić skórkę strony, jeśli ci się nie podoba domyślna! Z przymrużeniem oka

Po Wt Śr Cz Pi So Ni

Powitanie

Witaj na nowej stronie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy. Teraz w kalendarzu można znaleźć informacje na temat różnych wydarzeń!

Dni Regionalizmu

NewsyW dniu 20 czerwca odbyło się podsumowanie „Dni Regionalizmu”. Każda klasa w ciągu roku szkolnego musiała się wybrać się na wycieczkę po Dolnym Śląsku. Po fakcie należało wykonać dwujęzyczną prezentację zawierająca informację ze zwiedzanego regionu. Komisja w składzie Wiesława Storta-Respodek, Liliana Cybulska oraz Piotr Szewczyk (nadzór nad poprawnością języka obcego sprawowali Anna Hac-Kaczmarek i Jan Zaprucki).
W tym roku I miejsce zajęły ex aequo klasy II. W nagrodę w przyszłym roku szkolnym pojadą na wycieczkę, którą sponsoruje Gmina Stara Kamienica. Dziękujemy.
Koordynator projektu: Anna Zielińska.

Omnibus szkolny

NewsyW dniu 19 czerwca odbył się coroczny konkurs wiedzy ogólnej „OMNIBUS SZKOLNY 2016/2017”.
18 uczniów zmagało się z pytaniami z różnych dziedzin wiedzy np. : Jak nazywa się muza historii?, Jak nazywają się średniowieczni rycerze japońscy ? Ile dni liczy rok przestępny ? Na jakim morzu znajdują się Baleary ? Nauka o ptakach ?
I miejsce – Kalina Jaśko – III A
II miejsce – Natalia Włoch – III B
III miejsce – Michał Wolniak – III A
Dominik Zawadzki – I A
Organizator : Anna Zielińska

Konkurs geograficzny

NewsyW dniu 30.05.2017 roku odbył się szkolny konkurs geograficzny „Sudety Zachodnie”. Uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi tego regionu. Udział wzięły 23 osoby.
I miejsce - Sebastian Wilczyński – II A
II miejsce – Dominik Zawadzki – I A
III miejsce - Natalia Włoch – III B
Organizator : Anna Zielińska

Zakończenie roku szkolnego

NewsyUroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 23 czerwca 2017 roku o godz. 8. 15

ŚWIĘTO NASZYCH MAM

ŚWIĘTO NASZYCH MAMŚWIĘTO NASZYCH MAM
31 maja Nasze Gimnazjum obchodziło Dzień Matki. Szkolny Teatr ,, Mała Scena'' za pośrednictwem Pani Iwony Lach- Rój uczcił ten dzień w sposób wyjątkowy. Uczniowie przedstawili rezultaty swoich prób w programie artystycznym, w którym znalazły się: recytacja wierszy, kabarety, zagadki czy też specjalny repertuar muzyczny. Po przedstawieniu każda mama otrzymała własnoręcznie wykonany bukiet kwiatów wraz z laurką. Uśmiech i duma pojawił się na twarzach naszych gości. Nie zabrakło poczęstunku, ciepłej herbaty i kawy. To urocze popołudnie było znakomitą okazją na wykazanie się młodzieży swoimi zdolnościami aktorskimi.
Patrycja Szablewska

Dnia 13.06.2017r. o godz. 11.45
w gabinecie historii
przeprowadzone zostanie
Szkolne Dyktando
o tytuł
Mistrza Ortografii
Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do udziału
w tej zabawie ortograficznej sprawdzającej znajomość zasad polskiej ortografii i zastosowanie ich
w praktyce.

Organizator: Iwona Lach - Rój

NewsyMłodzi aktorzy Szkolnego Teatru Mała Scena
Mają zaszczyt zaprosić
Kochane Mamy
uczniów naszego gimnazjum
na
Uroczystość z okazji Dnia Matki
dniu 31 maja 2017r. na godz. 17.00
w Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich
w Starej Kamienicy

Uczniowie i opiekun grupy teatralnej

Komunikat

NewsyDnia 9.05.2017r. odbył się w Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy Szkolny Konkurs Mitologiczny.
Do konkursu przystąpiło 10 uczniów z klas I – III
W gronie laureatów znaleźli się uczniowie:

I miejsce – Natalia Włoch kl. III b 36/37p.
II miejsce – Dominik Zawadzki kl. I a 35/37p.
III miejsce – Julita Mośko III b 34/37p.
Wyróżnienie zdobyli uczniowie:
Natalia Suda kl. IIIa
Michał Wolniak kl. IIIa

Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu!
Organizator: Iwona Lach – Rój

Mój wymarzony dom

Mój wymarzony domWyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego " Mój wymarzony dom".
Na konkurs organizowany przez MDK " Jelonek" w Jeleniej Górze wpłynęło 242 prace.
Komisja biorąc pod uwagę : zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość przyznała uczennicy naszego gimnazjum II nagrodę.
Otrzymała ją Kalina Jaśko klasa 3a.

Wywiadówka

NewsyZapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę we czwartek 11.05.2017 r. o godz. 16.29. :)

ZDolny Ślązak

ZDolny ŚlązakMichał Wolniak uczeń klasy III A znalazł się w gronie najlepszych gimnazjalistów z Dolnego Śląska. Podczas uroczystej akademii we Wrocławiu otrzymał dyplom laureata konkursu Z`Dolny Ślązak z geografii. Michał był też finalistą Z`Dolnego Ślązaka z biologii i chemii. Gratulujemy i życzymy sukcesów w szkole średniej.