Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

10-12-2016 16:37
Zdjęcia z Kiermaszu już załadowane. Uśmiech

07-12-2016 22:00
Mikołajki w Galerii Uśmiech

21-11-2016 15:42
Mało kto wie, że w menu "edytuj profil" (jeśli jesteś zalogowany) można zmienić skórkę strony, jeśli ci się nie podoba domyślna! Z przymrużeniem oka

18-11-2016 07:54
Informacje o ubezpieczeniu są w Artykułach.

30-10-2016 17:41
"Opowieści Ostateczne" są już w Galerii Uśmiech

Kalendarz

Po Wt Śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Powitanie

Witaj na nowej stronie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy. Teraz w kalendarzu można znaleźć informacje na temat różnych wydarzeń!

Kiermasz

Kiermasz

Szlachetna paczka

Szlachetna paczkaW minionych dniach wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, której głównym celem jest przekazywanie bezpośredniej pomocy potrzebującym tak, by była ona skuteczna i konkretna. W „Szlachetnej Paczce” prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej potrzebujących ze swojego miasta lub najbliższej okolicy.
O potrzebach samotnej matki i jej dziecka dowiedział się wolontariusz Pan Michał, który podczas odwiedzin zorientował się, czego im najbardziej brakuje w codziennej egzystencji. W bardzo życzliwy sposób i z ogromnym zaangażowaniem wymieniał informacje z pedagogiem szkolnym podczas przygotowywania paczki. W sposób kompetentny i wyczerpujący wspierał nas w naszych działaniach i chętnie służył radą.
Zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli przyniosło nieoczekiwany efekt: zebraliśmy artykuły żywnościowe, środki higieniczne i pielęgnacyjne, słodycze, zabawki, artykuły szkolne, koc, ręczniki i mikser.
Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom za pomoc i wsparcie w ramach „Szlachetnej Paczki”, a szczególnie uczennicom klas III Gimnazjum: Kalinie Jaśko, Karolinie Karasińskiej, Natalii Sudzie, Gabrieli Szczepanik oraz Wiktorii Zborowskiej, za inicjatywę własną i zaangażowanie w ramach „Szlachetnej Paczki”.
Małgorzata Nowak- pedagog szkolny

Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe09.12.2016 r. doradca zawodowy z Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
w Szklarskiej Porębie Pani Krystyna Szychowska przeprowadziła zajęcia zawodoznawcze dla uczniów klas III pt. „Co dalej po Gimnazjum?”. W trakcie spotkania przybliżyła gimnazjalistom zagadnienia dotyczące systemu szkolnictwa. Przedstawiła argumenty za
i przeciw wyborowi różnych typów szkół ponadgimnajzalnych, przeciwwskazania zdrowotne, jak również źródła informacji zawodowej.

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorskiW dniu 29.11.2016r. w Gimnazjum w Starej Kamienicy odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w całości poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej, ponieważ w tym roku szkolnym młodzież skupia swoją uwagę na tej Noblistce, osobie skromnej, nielubiącej rozgłosu, która o sławie związanej z przyznaniem Nobla mówiła żartem: ,,Tragedia sztokholmska".
W jury tym razem zasiedli zaproszeni przez organizatora konkursu - Sylwię Matuszewską - członkowie stowarzyszenia ,,W CIENIU LIPY CZARNOLESKIEJ" . Z wielką przyjemnością przybyli do nas: pani Danuta Mysłek wraz z mężem Zbigniewem, pani Halina Burkowska oraz pani Alicja Dziedzic.
Oprawiły one konkurs pięknymi wystąpieniami i prezentacją własnej twórczości. Rozmawiały z dziećmi o pasji tworzenia i trwałej wartości słowa.
Nasi recytatorzy: Anna Figura, Gabrysia Juchniewicz, Zuzanna Wydmuch, Antonina Wawrzyńczak, Kacper Orżewsko- Orłowski, Klaudia Żolińska, Wiktoria Andrejków otrzymali piękne nagrody ufundowane przez przedstawicieli Stowarzyszenia w postaci tomików ich poezji.
Nasi uczniowie prezentowali repertuar W. Szymborskiej, której poezja z pozoru pisana językiem prostym, jest w istocie niezwykle wyrafinowana, pełna przewrotnych zwrotów, błyskotliwa, paradoksalna, ironiczna, filozoficzna i niekiedy humorystyczna. Cieszymy się, że w dobie cyfryzacji nasi uczniowie potrafią pokłonić się literaturze pięknej i zadać sobie trud zrozumienia, zinterpretowania czy właśnie wyrecytowania wiersza. Za to już należą się BRAWA.
Zwycięzcami konkursu są: Anna Figura, Zuzanna Wydmuch, Klaudia Żolińska.
Wszyscy otrzymaliśmy zaproszenie Stowarzyszenia do udziału w XI Karkonoskiej Integracyjnej Wigilii Literackiej, która odbędzie się 5.12.2016r w Muzeum Miejskim "Dom G. Hauptmanna" w Jagniątkowie.
Sylwia Matuszewska

PIES I KOT- NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE

NewsyII Dolnośląski Konkurs Plastyczny pt." PIES I KOT- NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE".

Na konkurs wpłynęło 920 prac zgodnych z regulaminem z 83 placówek oświatowych. Komisja wzięła pod uwagę zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu , wyobraźnię i wrażliwość.
Martyna Mężyk i Natalia Włoch uczennice klasy III B
zdobyły WYRÓŻNIENIE
Gratulujemy!

Wywiadówka

NewsyZapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę we czwartek 17.11.2016 r. o godz. 16.29. :)

MAGIA KOSMOSU

MAGIA KOSMOSUZostał rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez Książnicę Karkonoską pt. "MAGIA KOSMOSU". Uczennice naszego gimnazjum zajęły całe podium.
Julita Mośko klasa 3B zajęła I miejsce
Wiktoria Andrejków klasa 1 A zajęła II miejsce
Maja Skrok klasa 1A zajęła III miejsce
Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów a innych namawiamy aby się nie poddawali.
Uczniowie i uczennice tworzycie piękne prace.

Nowe konkursy plastyczne

Newsy1.III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Dla Babci, dla mojego Dziadka".
Zadaniem Konkursu jest przedstawienie w formie plastycznej bukietu z wykorzystaniem
MOTYWÓW KURPIOWSKICH (znaleźć można w internecie). Do wykonania pracy można wybrać dowolne kwiaty. Format A-3. Termin 9.12.2016 r.
2. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Kotki w kropki".
Prace z zakresu malarstwa, grafiki, rysunku, kolażu.
Format max. A-3. Termin 20.12.2016 r.
3.Z okazji ogłoszenia 2017 r. Rokiem Wisły zorganizowany został konkurs "Wisła, jaką znam".Tematem konkursu jest rzeka Wisła i życie toczące się wokół niej.
Format A-3. Termin 4.01.2017 r.
4. X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Etno-portrety"
Prace inspirowane ciekawą kulturą i sztuką wybranego regionu świata, jej charakterystycznym krajobrazem, tańcem, zwyczajami.
Format A-3. Termin 20.01.2017 r.

Spotkanie warsztatowe

Spotkanie warsztatoweZa nami już pierwsze spotkanie warsztatowe związane z nadchodzącym świątecznym czasem a co za tym idzie kiermaszem świątecznym. 10 grudnia już po raz trzeci spotkamy się aby podziwiać, smakować i nabywać świąteczne ozdoby i smakołyki. Tym razem podczas zajęć spróbowaliśmy zrobić z masy solnej anioły różnorakie. Można też było malować farbami gotowe już ozdoby z masy solnej.Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 25 listopada. Zaczynamy o 13.30 a zdobić będziemy lampiony, butelki i bombki. Będą farby do malowania szkła dla wytrwałych i dla tych trochę mniej zwyczajne akryle czy akwarele.Serdecznie zapraszam Agnieszka Kubik-Jaśko.

Święto Niepodległości

Święto NiepodległościW czwartek, dzień przed obchodami Święta Odzyskania Niepodległości spotkamy się w sali gimnastycznej, aby uczcić apelem nasze narodowe święto. Zapraszamy na drugiej lekcji wszystkich uczniów. Pamiętajmy o stroju galowym oraz o kotylionach.

Spektakl w AGI

Spektakl w AGIW sobotni wieczór, 29 października Artystyczna Galeria Izerska pękała w szwach, a to z powodu naszych uczniów, 11 zdolnych młodych artystów, którzy przedstawili nam wspaniały spektakl teatralno-muzyczny na podstawie "Opowieści Ostatecznych" pana Leszka Różańskiego, zresztą także obecnego na przedstawieniu. Spektaklowi towarzyszyła muzyka pana Piotra Syposza, również obecny. Uczniowie: Roksana Sędzimir, Matylda Kruk, Zuzia Wydmuch, Julita Mośko, Natalia Włoch, Roksana Marcinek, Jakub Bucholc, Dominik Zawadzki, Wiktoria Andrejków, Julia Jeziółkowska i Milena Sędzimir pod opieką pana Tadka Rybickiego, Adama Spolnika i Anny Hac-Kaczmarek przenieśli nas w czasie do tajemniczych gór Izerskich, owianych legendami i mroczną aurą. Było to niesamowite przeżycie. Dziękujemy wam za czas i chęci. Na spektaklu obecni byli przedstawiciele Narodowego Centrum Kultury z Wrocławia, którzy całość sfilmowali i nakręcili wywiad z uczestnikami i opiekunami. Dziękujemy gościom za swój czas, który poświęcili na obejrzenie efektu 2 miesięcznej pracy młodzieży gimnazjalnej i za miłe słowa na koniec. W galerii zdjęć relacja z wydarzenia.
Wygenerowano w sekund: 0.11
842,205 unikalne wizyty