Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

21-06-2015 21:11
Są zdjęcia z festynu Uśmiech

19-06-2015 21:10
Są zdjęcia z wieczorku... Uśmiech

18-06-2015 20:13
Są zdjęcia z projektów Uśmiech

02-06-2015 21:45
Są zdjęcia z dnia dziecka

29-04-2015 19:30
Ruszył "Kącik artystyczny" Uśmiech

Archiwum shoutboksa

Kalendarz

« Sierpień 2015 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Powitanie

Witaj na nowej stronie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.

Uroczyste rozoczęcie roku szkolnego 2015-2016

NewsyZapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 1 września o godzinie 9.00

Podział klas pierwszych

NewsyPoniżej zamieszczamy listy klas pierwszych.

Pobierz w wersji *.xlsx

Festyn charytatywny dla Michała

Festyn charytatywny dla MichałaW niedzielę na placu przy Publicznym Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy o godz. 11.00 rozpoczął się festyn charytatywny dla absolwenta naszej szkoły. Wszystkich gości powitała pani dyrektor i zaprosiła na ogrom atrakcji, które przygotowaliśmy.
A działo się dużo...

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH DLA KLASY DRUGIEJ I TRZECIEJ NA ROK 2015-2016

Wykaz podręczników szkolnych dla klasy pierwszej na rok 2015-2016

NewsyUWAGA!!! Podręczniki refundowane są przez ministerstwo

Pobierz w wersji *.docx

Omnibus 2015

Omnibus 2015Dnia 23 czerwca odbył się coroczny konkurs „OMNIBUS SZKOLNY 2014/2015”. Uczestnicy zmagali się z trudnymi pytaniami z różnych dziedzin wiedzy np. „Kto wynalazł radio? Co to jest Paschał? Jakie miasto jest stolicą Madagaskaru? Z pośród biorących udział wyłoniono zwycięzców :
I Miejsce – Julia Kucharewicz
II Miejsce – Norbert Mrozik
III Miejsce – Michał Wolniak
Gratulacje.
Organizator konkursu : Anna Zielińska

Gminne Dyktando

Gminne DyktandoKOMUNIKAT
Dnia 08.06.2015r. odbyło się Gminne Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii.
Najskuteczniejszą walkę z bykami na arenie ortografii podjął
Szymon Zieliński – zwycięzca dyktanda,
II miejsce - Paulina Wydmuch z kl. IIB,
III – Matylda Jakubowska z kl. IIB
Laureaci otrzymają nagrody książkowe i dyplomy
Gratuluję wszystkim organizator: Iwona Lach - Rój

Z wizytą w parlamencie Rzeczypospolitej Polski

Z wizytą w parlamencie Rzeczypospolitej PolskiDnia 15.06.2015r. dwie uczennice Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy wraz z opiekunką Panią Iwoną Lach – Rój uczestniczyły w wycieczce do Warszawy.
Matylda Jakubowska z kl. IIB i Kalina Jaśko z kl. IA to laureatki konkursu literackiego, a Kalina literackiego i plastycznego organizowanego pod hasłem „Szkoła marzeń” przez Biuro Poselskie Pani poseł Zofii Czernow.

Czytaj dalej

Zobacz galerię zdjęć

Festyn

Festyn„Człowiek jest tyle wart, ile da z siebie innym”- to motto naszej szkoły Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy, które staramy się realizować. Organizujemy wspólnie z Radą Parafialną i Radą Sołecką w Starej Kamienicy 21 czerwca 2015 roku w niedzielę w godz. 11.00-14.00 festyn charytatywny, z którego dochód przeznaczymy dla absolwenta naszej szkoły – bardzo poważnie chorego 16-latka. Koszty leczenia chłopca są bardzo wysokie i dlatego chcemy wspomóc go finansowo.
Podczas festynu, na który zapraszamy społeczność lokalną, odbędą się pokazy umiejętności tanecznych i wokalnych uczniów naszej szkoły, gry i zabawy sportowe, konkursy dla dzieci, kiermasz ciast, wybieranka numerowa, aukcja i wiele innych atrakcji. Inicjatorem i organizatorem imprezy jest Samorząd Szkolny. Mamy nadzieję, że nie tylko dla naszych uczniów będzie to doskonała lekcja wolontariatu i dobroczynnej, bezinteresownej działalności. Pokażmy, że razem możemy zrobić wiele dobrego.

Magiczne spotkanie z ,,otworkami"

Magiczne spotkanie z ,,otworkami"Magiczne spotkanie z ,,otworkami"

30 maja 2015 roku, sześcioro gimnazjalistów naszej szkoły wraz z panem Janem Zapruckim uczestniczyło w cztero godzinnych warsztatach związanych z fotografią otworkową. Zajęcia prowadził Paweł Janczaruk- fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor pionierskich książek: ,,Retrofotografia, czyli dawne techniki fotograficzne" i ,,Wszystko, co chcę powiedzieć o otworkach" wraz z Barbarą Panek-Sarnowską. Warsztaty adresowane były do wszystkich miłośników fotografii bez względu na poziom wiedzy, umiejętności, na których się zapoznali się z fotografią otworkową.
Fotografia otworkowa, to fotografia bez obiektywu. Obiektyw zastępuję niewielka dziurka. Światło przez nią przechodzi, a w kamerze powstaje obraz. Nasze kamery zbudowaliśmy samodzielnie z aluminiowych puszek po napojach. Budowa aparatów była świetną zabawą, okazało się, że niektórzy mają kłopoty z obsługą otwieracza do konserw. Prawdziwą migawkę zastąpił kawałek czarnej taśmy. Robienie zdjęć, własnoręcznie wykonanym aparatem dało nam dużo radości. Obraz zapisywał się na światłoczułym materiale włożonym wcześniej do środka puszki. To robione było w ciemni, w której później wywoływaliśmy nasze obrazy wykorzystując tak zwaną ,,chemię". Aparat otworkowy ma wielki potencjał jeśli tylko umiemy dobrze wykorzystać jego możliwości, otrzymamy naprawdę świetne efekty. Kto powiedział, że zdjęcia muszą być wykonywane obiektywem?
Tekst : Kalina Jaśko

Zobacz galerię zdjęć

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do WarszawyUczniowie Gimnazjum w St. Kamienicy w dniu 20-22.05.2015 r. zwiedzali z wychowawczyniami klas III stolicę. Program trzydniowej wycieczki obfitował w olbrzymią ilości atrakcji turystycznych. Dla nas miały one wymiar dydaktyczny i były cenną lekcją historii, szczególnie dotyczącej rzeczywistości wojennej Warszawy.
Poruszającej do łez (dosłownie) wiedzy dostarczyło nam Muzeum Powstania Warszawskiego, nowo otwarte Muzeum Judaizmu ukazało 1000-letnią historię Żydów polskich, na Powązkach Wojskowych zatrzymaliśmy się w zadumie i skupieniu przy grobach bohaterów ,,Kamieni na szaniec'': Alka, Zośki, Rudego oraz odwiedziliśmy grób zmarłego niedawno żołnierza AK, działacza Polskiego Państwa Podziemnego, historyka, pisarza prof. Władysława Bartoszewskiego. Byliśmy też na Pawiaku
Nie zabrakło również lekcji wychowania obywatelskiego. Wizyta w sejmie RP przy ul.Wiejskiej była szczególnym sprawdzianem z wiedzy o społeczeństwie, bo na 2 dni przed wyborami prezydenckimi mogliśmy poczuć przedwyborczą atmosferę i żałować tylko, że nie możemy jeszcze głosować.
Wyjątkową atrakcją dla młodzieży była oferta Centrum Nauki Kopernika i seans 3D w Planetarium.
Wizyta w TVP na Woronicza 17 sprawiła wiele radości, spotkaliśmy prowadzącą program ,,Pytanie na śniadanie'' p. Anne Popek oraz Renatę Przemyk- piosenkarkę.
Spacerując, po ulicach St. Miasta rozpoznaliśmy aktorkę Emilię Krakowską, która z przyjemnością pozowała nam do zdjęć.
Podziwialiśmy Warszawę z tarasu Pałacu Kultury i Nauki, ale też z ostatnich rzędów przepięknego Stadionu Narodowego, który imponuje wielkością i swą architekturą.
Wycieczce sprzyjała piękna pogoda i wspaniała atmosfera.

Zobacz galerię zdjęć
Wygenerowano w sekund: 0.16
384,218 unikalne wizyty