Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

30-08-2016 19:47
Plan lekcji na nowy rok szkolny jest do pobrania w Menu. Uśmiech

23-06-2016 21:18
https://youtu.be/k
7mzAYa05kI Link do filmu z Wieczorku pożegnalnego Uśmiech

11-06-2016 07:08
Zdjęcia z Wieczorku już załadowane. Uśmiech

30-05-2016 05:25
Link do kompilacji z Dnia Strażaka: https://youtu.be/n
Gpt6UJ9_m4

29-05-2016 17:17
Dzień Strażaka już w Galerii zdjęć. Uśmiech

Archiwum shoutboksa

Kalendarz

« Październik 2016 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Powitanie

Witaj na nowej stronie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.

Nie dla zmian w edukacji

Dzień Papieski

Dzień Papieski„Słowo i pieśń” – w hołdzie Janowi Pawłowi II
16 października 2016r. w kościele p.w. Ścięcia Jana Chrzciciela w Starej Kamienicy odbyła się uroczystość z okazji 38. Rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Widowisko poetycko – muzyczne poświęcone zostało przybliżeniu pontyfikatu Jana Pawła II. Młodzież Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy pod kierunkiem Iwony Lach – Rój zaprezentowała sceny z życia papieża – Polaka, Jego drogę do świętości. W spektaklu „Słowo i pieśń” nie zabrakło utworów poetyckich Karola Wojtyły oraz ulubionych pieśni Piotra naszych czasów. Licznie zgromadzeni w kościele wierni ze wzruszeniem przyjmowali słowa recytowane oraz wyśpiewane przez młodych artystów Teatru Mała Scena. Pieśniom i deklamowanym utworom towarzyszyła projekcja zdjęć obrazujących dzieciństwo, młodość, drogę kapłańską, biskupią Karola Wojtyły oraz wybrane wydarzenia związane z długim i jakże bogatym pontyfikatem papieża – Polaka – siewcy pokoju i miłosierdzia. Spektakl w swej wymowie odwoływał się do głównego hasła 16. Dnia Papieskiego: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.
W podziękowaniu Janowi Pawłowi II w parafii otwarto świetlicę środowiskową, która mieści się na plebanii. Sala im. Jana Pawła II została przygotowana przez proboszcza, ks. Janusza Kozyrę i członków Rady Kościelnej. Uroczystego otwarcia świetlicy przy parafii dokonał ks. Janusz Kozyra, który zaprosił wiernych na poczęstunek. Słodkim akcentem tego spotkania były kremówki, niczym z Wadowic, oraz inne smakołyki. Na zakończenie ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich parafian do korzystania ze świetlicy jako miejsca spotkań integrujących mieszkańców Starej Kamienicy i okolic.
Iwona Lach - Rój

Konsultacje dla rodziców

NewsyZapraszamy rodziców do szkoły 20 października(czwartek) na konsultacje o godz. 16.00- 17.00

Unihokej

Unihokej
Skład reprezentacji dziewcząt: Kinga Andruszków, Anna Figura, Karolina Kopacka, Klaudia Kremis, Adrianna Łoś, Milena Niedzielska, Laura Rosiello, Roksana Sędzimir, W dniach 07.10.2016 oraz 12.10.2016 roku w naszej szkole odbyły się zawody powiatowej gimnazjady młodzieży. W piątek 7 października o miano najlepszej drużyny
w powiecie wśród chłopców walczyło siedem szkół. Niestety pierwszy mecz naszych chłopców zakończył się porażką co jednak nie podcięło im skrzydeł i w następnych spotkaniach jedna wygrana oraz remis pozwoliły im zagrać w półfinale. Półfinał i finał to prawdziwe horrory sportowe, gdzie o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Na szczęście nasi chłopcy w obu spotkaniach wykazali się lepszą skutecznością w wykonywaniu rzutów karnych i ostatecznie wygrali całe zawody awansując do zawodów wojewódzkich. Brawo chłopcy!!!
Natomiast 12 października na parkiet wyszły nasze panie wraz z sześcioma innymi gimnazjami naszego powiatu. Po zwycięstwie oraz remisie w pierwszych dwóch spotkaniach nasze gwiazdy bardzo szybko awansowały do najlepszej czwórki zawodów. Niestety półfinał nie poszedł po naszej myśli i wynikiem 0:3 drużyna z Łomnicy pozbawiła nas szans na wygranie zawodów. Na pocieszenie został do rozegrania mecz o trzecie miejsce. Niestety tutaj naszym paniom zabrakło szczęścia i mimo bardzo dobrej postawy na boisku przez cały mecz uległy w serii rzutów karnych. Gratulujemy czwartego miejsca i powodzenia za rok.
Skład reprezentacji chłopców: Dawid Kisło, Kacper Kubiak, Przemysław Kucy, Oskar Marcinek, Marcin Martyka, Maciej Matecki, Patryk Matuszewski, Paweł Sobczuk. Mateusz Wojtaszek, Jakub Surowy oraz Jakub Zalewski.
Natalia Włoch, Klaudia Żolińska.
Opiekunowie: Anna Sikorska, Piotr Szewczyk

Odpowiedzialność karna nieletnich

Odpowiedzialność karna nieletnichDnia 11.10.2016 r. uczniowie klas I Gimnazjum wzięli udział w prelekcji
pt. „Odpowiedzialność karna nieletnich”. W trakcie spotkania z udziałem funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze Pani Arlety Kozikowskiej gimnazjaliści dowiedzieli się, kim jest nieletni, jakie są środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji nieletnich. Poznali problematykę czynów karalnych, kwestie dotyczące handlu ludźmi oraz dopalaczy. Podczas prelekcji gimnazjaliści mieli także możliwość swobodnego zadawania pytań dotyczących nurtujących ich kwestii, na które dzięki otwartości i życzliwości Pani Arlety Kozikowskiej mogli uzyskać odpowiedź.

KONKURSY PLASTYCZNE

Newsy1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Moja plastyka- moja technika". Temat, format i technika wykonania pracy dowolna. Oprócz dzieła co istotne, uczestnik musi krótko opisać technikę wykonania pracy i uzasadnić swój wybór ( wypowiedź do 2 tysięcy znaków).Organizatorem jest Instytut Sztuk Pięknych w Częstochowie. Termin 26.10.2016 r.
2. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny " Barwy jesieni". Technika przedstawionej pracy jest dowolna, wymagany format A-3. Prace mają zawierać element architektoniczny (np. zabytek charakterystyczny dla danej miejscowości czy regionu).Termin 7.11.2016 r.
3.III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny " Niech żyje Rock N Roll". Motywem przewodnim są
" Tematy muzyczne Marka Piekarczyka oraz zespołu Kombi".
Format pracy A-3,technika dowolna. Termin 9.11.2016 r.
4.X Ogólnopolskie Biennale Plastyczne pt." ROK POLSKI W TRADYCJI I OBYCZAJACH". Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy związanej z tradycjami, zwyczajami, świętami typowo polskimi takim jak np.: Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Kolędnicy, Dożynki,Święto Zmarłych, Marzanna, Lajkonik, Kulig, Hejnał Mariacki itp.
Technika dowolna, format pracy 42 cmx 60 cm. Termin 16.11.2016 r.

Rogaliki

RogalikiChcielibyśmy bardzo podziękować pani Agnieszce Kubik-Jaśko za ucztę zmysłów, czyli przepyszne rogaliki, które upiekła dla uczestników rajdu górskiego. Rogaliki smakowały wybornie, szczególnie po wielkim zmęczeniu trasą. Zjedliśmy je w 5 sekund w schronisku w Michałowicach.
Dziękujemy!!!

Rajd młodzieży 24-25.09.2016

Rajd młodzieży 24-25.09.2016Zdobyliśmy góry!!! W zeszły weekend 18 uczniów naszego gimnazjum wybrało się na rajd w nasze Karkonosze. Przeszliśmy trasą: Szklarska Poręba, Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły, Michałowice. W sobotę pokonaliśmy około 23 km, spaliśmy w schronisku Złoty Widok i rano w niedzielę wyruszyliśmy do Jagniątkowa. Była to trudna, wymagająca trasa, ale wszyscy dali radę- jesteśmy dumne (pani Ania Zielińska i pani Ania Hac-Kaczmarek).

KONKURSY PLASTYCZNE

Newsy1. II Dolnośląski Konkurs Plastyczny „Pies i kot- nasi czworonożni przyjaciele”.
Technika dowolna, format A-4 lub A-3. Termin 3.10.2016 r.

2. Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze VII Konkurs Plastyczny „ Znam przyrodę mojego miasta i regionu” temat: „Kwiecista łąka”
Celem konkursu jest namalowanie, narysowanie(lub inne techniki) kwiecistej łąki z rosnącymi na niej roślinami. Termin 10.10.2016 r.

3. Książnica Karkonoska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „ Magia kosmosu”.Pobudzenie abstrakcyjnego myślenia, wyobraźni i kreatywnego tworzenia.
Format A-4 lub A-3. Termin 20.10.2016 r.

wywiadówka

NewsyZapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę dn. 15 września 2016 r. o godz. 16.29

Stypendium szkolne

Wygenerowano w sekund: 0.20
806,146 unikalne wizyty