Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

11-01-2016 16:01
www.epodreczniki.p
l Warto zajrzeć! Uśmiech

26-11-2015 16:26
Nowy statut dostępny jest w dziale ARTYKUŁY Uśmiech

25-11-2015 18:35
https://youtu.be/H
4etU70J_oo

21-10-2015 19:55
Są dwa filmy z gimnazjady w dziale download Uśmiech

14-10-2015 15:18
Zdjęcia z Gimnazjady załadowane Uśmiech

Archiwum shoutboksa

Kalendarz

« Maj 2016 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Powitanie

Witaj na nowej stronie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.

Halowa piłka nożna w Jeżowie Sudeckim

Halowa piłka nożna w Jeżowie SudeckimA BYŁO TAK BLISKO ZŁOTA...
W dniu 27.04.2016 roku w Jeżowie Sudeckim odbyły się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w piłkę nożną halową. W zawodach wzięło udział 9 zespołów w tym drużyna z naszej szkoły. W eliminacjach nasi chłopcy grali świetnie. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną z Kowar wygrywając 1 : 0. W drugim meczu nasi zawodnicy popisali się wynikiem 4 : 0 wygrywając z drużyną z Janowic Wielkich. Ostatni mecz grupowy mieliśmy okazję zagrać z Jeżowem Sudeckim i mecz ten zakończył się remisem 0 : 0, co w efekcie pozwoliło nam zająć pierwsze miejsce w grupie i czekać na przeciwnika w półfinałach. W meczu półfinałowym spotkaliśmy się z Sosnówką. Statystycznie powinniśmy wygrać ten pojedynek bez problemu, gdyż mieliśmy aż 11 okazji na zdobycie bramki a przeciwnik tylko jedną, którą na nasze nieszczęście wykorzystał i to na.... 3 sekundy przed końcem meczu. Mecz zakończył się wynikiem 1 : 0 dla zawodników z Sosnówki, ale nasi chłopcy nie załamali się gdyż czekał nas mecz pocieszenia o trzecie miejsce z drużyną z Jeżowa Sudeckiego. Cały przebieg spotkania był wyrównany do ostatniego gwizdka sędziego i tak jak w eliminacjach mecz zakończył się remisem 0 : 0 co w tym momencie oznaczało, że o wyniku spotkania będą decydować rzuty karne. Aby poznać zwycięzcę pojedynku wykonano aż 8 serii rzutów karnych, a zwykle wystarczą tylko cztery. Na szczęście w tym elemencie nie zabrakło precyzji naszym zawodnikom i wykonali o jeden celny strzał więcej niż przeciwnicy, co dało nam III miejsce w całych zawodach.
Wszyscy chłopcy walczyli dzielnie od samego początku każdego meczu i zostawili wiele serca na parkiecie, za co należą im się słowa uznania. Słowa uznania także dla naszego bramkarza Kacpra Kubiaka za wspaniałe interwencje podczas całego turnieju a zwłaszcza podczas serii rzutów karnych, podczas których wykazał się znakomitym refleksem i nie lada umiejętnościami.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w następującym składzie: Konrad Kozłowski, Wojciech Laskowski, Krystian Marcinkiewicz, Kacper Kubiak, Damian Robaszkiewicz, Jakub Podolec oraz Arkadiusz Chmura.
Jeszcze raz gratulujemy!!!

Dni otwarte w Śniadeckim – warsztaty szkolne

Dni otwarte w Śniadeckim – warsztaty szkolneDnia 23 kwietnia 2016 r. uczniowie z klas III z Publicznego Gimnazjum Noblistów Polskich w Starej Kamienicy uczestniczyli w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jelenie Górze. Opiekunem zajęć była pani Ewa Piotrowska. Lekcje rozpoczęły się o godzinie 9.00. Na początku grupa uczestników rozwiązywała Quiz dotyczący zagadnień chemicznych obejmujący program z III klasy gimnazjum. Najlepszą wiedzą wykazał się Kacper Seder, który jako pierwszy odpowiedział na wszystkie pytania z testu. Po małym sprawdzianie naszej wiedzy nadszedł czas na zapoznanie się ze szkołą. Zostaliśmy oprowadzeni przez uczennice liceum. Placówka jest dobrze wyposażona w różne gabinety, takie jak: gabinet stomatologiczny, pokój lekarski, sale biologiczną, chemiczną, a także dwa laboratoria. Budynek posiada również sklepik szkolny, bar oraz dużą salę gimnastyczną. Następnie pani Piotrowska zabrała swoich uczniów do laboratorium chemicznego. Grupa licząca 17 osób podzieliła się na dwa zespoły. Przed wejściem do pracowni każdy gimnazjalista musiał zapoznać się z zasadami BHP. Podopieczni musieli założyć na siebie fartuchy ochronne i dobrać się dwójkami. Każda dwójka pracowała przy oddzielnym stanowisku, wykonując doświadczenia chemiczne, przy których pomagały uczennice liceum. Zajęcia skończyły się o godzinie 12.00. Po czym wszyscy uczestnicy rozeszli się do domu. Uważam, że takie warsztaty są nam potrzebne. Tego dnia poznałam nie tylko szkołę, ale także pracę w laboratorium. Zapoznałam się z funkcjonowaniem pracowni chemicznej, działaniem niektórych odczynników. Zdobyta na warsztatach wiedza z pewnością okaże się przydatna w przyszłości.

Gabrysia Kamińska

Zobacz galerię zdjęć

Konkurs j.angielskiego

Konkurs j.angielskiegoDRUGA CZĘŚĆ KONKURSU WIEDZY O PATRONACH WIELKIEJ BRYTANII
(GEORGE, ANDREW, DAVID)
ODBĘDZIE SIĘ W PIĄTEK, 29 KWIETNIA
NA 2 LEKCJI !!!

Umiem-reaguję-pomagam

Umiem-reaguję-pomagamDnia 22 kwietnia 2016r. uczennice naszego gimnazjum w składzie: Karolina Kaszuba, Weronika Jakubowska, Julia Kucharewicz oraz Roksana Sędzimir uczestniczyły w turnieju pierwszej pomocy „Umiem-reaguję-pomagam” zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. Opiekunem grupy był Pan Jan Zaprucki. Konkurs rozpoczął się od testu pisemnego. Pod uwagę brano średnią zdobytych punktów całej drużyny. Do następnej konkurencji dziewczyny podchodziły wspólnie. Musiały udzielić pierwszej pomocy w trzech symulacyjnie przygotowanych sytuacjach, z którymi każdy z nas może się spotkać w życiu codziennym. Zmagania uczennic oceniali sami ratownicy medyczni z Jeleniej Góry, którzy turniej objęli swoim patronatem. Liczył się każdy szczegół. Gimnazjalistki musiały trafnie ocenić stan zdarzenia i podjąć odpowiednie działania. Ostatnim etapem zawodów było przeprowadzenie przez każdego z uczestników, na specjalnie przygotowanych manekinach, resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) czyli jednego z najważniejszych działań mogących uratować ludzkie życie. Grupa, perfekcyjnie przygotowana przez Pana Jana Zapruckiego, poradziła sobie z tym zadaniem śpiewająco. W turnieju uczestniczyły trzy czteroosobowe drużyny. Chociaż nasza szkoła nigdy wcześniej nie brała udziału w tego typu konkursie, a uczennice pierwszy raz w praktyce wykonywały niektóre zadania, zajęły zaszczytne drugie miejsce. Był to dla nich wspaniały sprawdzian, a przede wszystkim niezapomniana lekcja udzielania pierwszej pomocy. Każdy z nas powinien posiadać taką umiejętność, dlatego zachęcamy innych gimnazjalistów do uczestnictwa w zawodach w następnym roku.

„Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat”
- Thomas Keneally- Lista Schindlera

Julia Kucharewicz

Zobacz galerię zdjęć

Egzamin gimnazjalny - dzień trzeci

Egzamin gimnazjalny - dzień trzeciDzisiaj języki obce. Już po wszystkim. :)


Zobacz galerię zdjęć

Egzamin gimnazjalny - dzień drugi

Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalnyDzisiaj odbyła się pierwsza część egzaminu gimnazjalnego. Wydaje się, że wszystko przebiegło bezstresowo... ;)

Zobacz galerię zdjęć

Nauczyciel muzyki 2015

Nauczyciel muzyki 2015

wywiadówka

NewsyZapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę dnia 14.04.2016 r.(czwartek) o godz. 16.29

Sukces ucznia naszej szkoły

Sukces ucznia naszej szkołyUczeń naszego gimnazjum Nikodem Piasecki zakwalifikował się do finału w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea” 2016.
Gratulujemy Nikodemowi tak wielkiego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

Wielka powtórka przed egzaminem gimnazjalnym

Wielka powtórka przed egzaminem gimnazjalnymW sobotę 09 kwietnia 2016 roku uczniowie klas III spotkali się w szkole, aby jeszcze raz powtórzyć swoje wiadomości przed egzaminem gimnazjalnym. Gimnazjaliści pracowali w małych grupach nad utrwaleniem wiedzy z geografii, fizyki, matematyki, biologii, języka polskiego, historii, języka angielskiego i języka niemieckiego. Brawa i podziękowania dla nauczycieli, którzy poświęcili swój wolny czas na dodatkowe zajęcia.

Zobacz galerię zdjęć

Wygenerowano w sekund: 0.59
637,691 unikalne wizyty