Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

10-12-2016 16:37
Zdjęcia z Kiermaszu już załadowane. Uśmiech

07-12-2016 22:00
Mikołajki w Galerii Uśmiech

21-11-2016 15:42
Mało kto wie, że w menu "edytuj profil" (jeśli jesteś zalogowany) można zmienić skórkę strony, jeśli ci się nie podoba domyślna! Z przymrużeniem oka

18-11-2016 07:54
Informacje o ubezpieczeniu są w Artykułach.

30-10-2016 17:41
"Opowieści Ostateczne" są już w Galerii Uśmiech

Kalendarz

Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Powitanie

Witaj na nowej stronie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy. Teraz w kalendarzu można znaleźć informacje na temat różnych wydarzeń!

Ferie się skończyły!!!

Ferie się skończyły!!!

Zebranie Wiejskie w Starej Kamienicy

NewsyZwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców naszych uczniów zamieszkałych w Starej Kamienicy o udział w zebraniu wiejskim, które odbędzie się 16 lutego 2017 roku o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej w Starej Kamienicy. Jednym z omawianych tematów ma być przyszłość naszej szkoły (zagrożenie likwidacją). Liczymy na Państwa obecność i głos przeciw likwidacji szkoły.
Rada Pedagogiczna Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy "

Wizyta za kulisami

Wizyta za kulisami9.02.2017 klasa 2b wraz z wychowawczynią pojechała na warsztaty teatralne do Jeleniej Góry , do Teatru im. Norwida . Młodzież miała okazję uczestniczyć w lekcji pt.,,Poznajemy teatr od kulis". Aktor Jacek Paruszyński zaprosił uczniów na wyprawę po przepastnych i i krętych korytarzach i zakamarkach teatru. Zobaczyliśmy miejsca , których normalny widz nigdy nie odwiedza. Dowiedzieliśmy się , kto to jest inspicjent, sufler, czy pan maszynista oraz kto współtworzy przedstawienie teatralne.
Sylwia Matuszewska


Zobacz galerię zdjęć

Warsztaty chemiczne

Warsztaty chemiczneFINALIŚCI ZDOLNEGO ŚLĄZAKA NA WARSZTATACH CHEMICZNYCH W ZSOiT W JELENIEJ GÓRZE
W Gimnazjum w Starej Kamienicy uczy się dwóch z trzech najzdolniejszych uczniów z powiatu jeleniogórskiego. Nikodem Piasecki uczeń klasy IIB i Michał Wolniak uczeń klasy IIIA to dwaj finaliści etapu powiatowego konkursu „Zdolny Ślązak Gimnazjalista’’.
Obaj chłopcy zakwalifikowali się do wielkiego finału z trzech przedmiotów przyrodniczych : chemii, geografii, biologii, który rozgrywa się we Wrocławiu.
W związku z przygotowaniami do finału konkursu chłopcy mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach chemicznych, zorganizowanych specjalnie dla nich w ZSOiT w Jeleniej Górze w dniu 06.02.2017r. przez p. Ewę Piotrowską. Pracowali ze starszymi koleżankami z Technikum Chemicznego wykonując eksperymenty chemiczne i rozwiązując zadania problemowe, co pozwoliło im poznać chemię od strony praktycznej i sprawiło im radość oraz wzbogaciło o nowe doświadczenia.
Życzymy Michałowi i Jego młodszemu koledze Nikodemowi sukcesów w rywalizacji w etapie finałowym we Wrocławiu.
Piotrowska Ewa- nauczyciel chemii.


Zobacz galerię zdjęć

Wywiadówka

Zapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę we czwartek 09.02.2017 r. o godz. 16.29. :)

Wyjazd na lodowisko

Wyjazd na lodowisko Dnia 3 lutego klasa III b wraz z wychowawczynią p. Anną Sikorską wybrała się na lodowisko do Jeleniej Góry.
Radości było sporo, zwłaszcza, że niektórzy stawiali pierwsze kroki na lodzie.
Nie zabrakło dobrej zabawy, piruetów a także mniej kontrolowanych poślizgów. Wszyscy wrócili cali i zadowoleni. Swoim przykładem zachęcamy do spędzania czasu wolnego w sposób aktywny na świeżym powietrzu, zwłaszcza w czasie ferii zimowych.
Planowany jest również wyjazd na lodowisko w czasie ferii.
Osoby zainteresowane zgłoszą się do p. Anny Sikorskiej.

Turniej piłki nożnej - luty 2017

Turniej piłki nożnej - luty 2017W Dniu 02.02.2017 r. w naszej szkole odbyły się Halowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej.
Z samego rana cała szkoła zebrała się przed szatniami by Pani Dyrektor wraz z Panem Szewczykiem przedstawili zasady turnieju. Gdy już wszyscy weszli na salę rozpoczęły się rozgrywki. Z każdej klasy została wyłoniona drużyna najlepszych graczy, którzy ze wszystkich swoich sił walczyli o zwycięstwo. Mecze były tak rozplanowane by każdy zespół mógł zagrać ze sobą. Mimo wielu poszkodowanych osób, nie poddawano się i grano dalej. Toczyła się także konkurencja „Król Strzelców”, którym został Marcin Martyka (12 bramek), zaraz po nim na drugim miejscu znajdował się Jakub Podolec (9 bramek) a jako trzeci triumfował Jakub Zalewski (6 bramek). Następną konkurencją był najlepszy bramkarz i w tej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się Adam Malinowski wpuszczając tylko jedną bramkę. Ostatnią konkurencją, którą wymyśliły nasze kochane nauczycielki Pani Robaszkiewicz i Pani Hac-Kaczmarek, była zamiana koszulek przez wybranych chłopców. Było w tym dużo zabawy i śmiechu, lecz nasi mężczyźni czuli się zawstydzeni. Ostatecznie za najlepszą figurę wyróżniono Jakuba Surowego. Po zakończeniu wszystkich meczy podliczono wyniki i przeszliśmy do ogłoszenia ich. Miejsce szóste zajęła klasa 1A, miejsce piąte klasa 1B, miejsce czwarte klasa 2A, miejsce trzecie klasa 3B, miejsce drugie klasa 3A i na podium klasa 2B. Był to bardzo udany turniej, a uczniowie czekają na kolejny z niecierpliwością.
Opracowała:
Natalia Stasiak, Wiktoria Strzecha, Natalia Łuszczyńska


Zobacz galerię zdjęć

UWAGA!!! UWAGA!!!

BezpieczeństwoInformujemy, że Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy nie ma nic wspólnego z firmami, które "zbierają" pieniądze na zakup książek do biblioteki szkolnej. Nigdy nie otrzymaliśmy od żadnej instytucji darmowych lektur. Każda firma, która zwraca się do przedsiębiorców o wpłaty na książki, nie działa w naszym imieniu.

Sleeveface

https://www.facebook.com/hashtag/sleevefacegimnazjumsk?source=feed_text&story_id=1064890356972678
Przypominamy o konkursie na najciekawsze potraktowanie tematu: SLEEVEFACE
CZEKAMY NA KREATYWNE POMYSŁY:)

KONKURSY PLASTYCZNE

NewsyKONKURSY PLASTYCZNE

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Etno-portrety”. Oblicze ludzkich kultur, przybliżenie wybranej kultury świata. Format A-3. Termin do 20.01.2017 r.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Samochód marzeń 2017”. Ilustracja powinna być kolorowa, wymagane jest zakomponowanie całej kartki włącznie z tłem a nie jedynie sylwetki pojazdu. Format A-3. Termin do 8.02.2017 r.

II Ogólnopolski konkurs „Kwiat dziełem doskonałym”- kwiaty polne i leśne rosnące w Polsce. Format A-4 lub A-3. Termin do 8.02.2017 r.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ Małe dzieła -wielka Sztuka”. Świat zamknięty na niewielkiej przestrzeni nie większej niż A-5 ( wielkość zeszytu). Praca na dowolny temat, należy uruchomić wyobraźnię. Termin do 27.02. 2017 r.

Wywiadówka

NewsyZapraszamy wszystkich rodziców na wywiadówkę w poniedziałek 02.01.2017 r. o godz. 16.29. :)
Wygenerowano w sekund: 0.19
895,768 unikalne wizyty