Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

26-11-2015 16:26
Nowy statut dostępny jest w dziale ARTYKUŁY Uśmiech

25-11-2015 18:35
https://youtu.be/H
4etU70J_oo

21-10-2015 19:55
Są dwa filmy z gimnazjady w dziale download Uśmiech

14-10-2015 15:18
Zdjęcia z Gimnazjady załadowane Uśmiech

20-09-2015 20:01
Sprzątanie ziemi - w galerii zdjęć Uśmiech

Archiwum shoutboksa

Kalendarz

« Grudzień 2015 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Powitanie

Witaj na nowej stronie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.

OBWIESZCZENIE

Newsy
Obwieszczenie nr 1/15/16
Dyrektora
Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich
w Starej Kamienicy
z dnia 26 listopada 2015r.

w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego Statutu Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy

Na podstawie art.50 ust.2, pkt. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity DZ.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn.zm.

Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy informuje, że Rada Pedagogiczna na posiedzeniu w dniu 23 listopada 2015 roku Uchwałą nr 1/15/16 zatwierdziła jednolity tekst Statutu Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy.

Tekst jednolity Statutu udostępnia się do wglądu w sekretariacie szkoły i bibliotece szkolnej.

Wiesława Storta-Respondek
Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich
w Starej Kamienicy

Jesteśmy SMART

Jesteśmy SMART,,Dzień z Technologią” w Publicznym Gimnazjum
im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy

Dnia 19.11.2015 r. odbywały się w naszej szkole pokazy i prezentacje nowych rozwiązań
z zakresu technologii komputerowej i informacyjnej. „Dzień z Technologią” jako szkolna impreza nawiązywała do hasła, pod którym prowadzony był projekt: ,,Jesteśmy SMART”. Koordynatorem ze strony uczniów była Matylda Jakubowska a opiekunem merytorycznym ze strony nauczycieli - Jan Zaprucki.

Czytaj dalej...

Zdjęcia z imprezy są w Galerii

Super klasa

Super klasaW roku szkolnym 2014/2015 rywalizowaliśmy ze sobą w konkursie na "Super Klasę". Walka była bardzo zacięta. Konkurowaliśmy ze sobą w: zawodach sportowych, tańcu (zumba), uroczystościach szkolnych, konkursach wiedzy. Pod uwagę brane były także: stroje galowe, frekwencja oraz średnia ocen klasy na semestr i koniec roku szkolnego. Najzdolniejszymi, najbardziej wysportowanymi i pomysłowymi okazali się uczniowie klasy 3A-zajęli oni 1 miejsce! Na drugim stopniu podium uplasowała się 2A. Klasie 3B gratulujemy 3 miejsca. Tego typu zabawy uczą młodzież, że warto angażować się w życie szkolne. Dyrekcja szkoły ufundowała zwycięskiej klasie pizzę. Życzymy im dalszych sukcesów!

Weronika Jakubowska

Noc czytania książek

Noc czytania książek„NOC CZYTANIA…”

Jeśli ktoś uważa, że sztuka czytania książek zanika w dobie rozwiniętej technologii informacyjnej, jest w błędzie. Potwierdzeniem tego stała się prowadzona przez Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy akcja promująca czytelnictwo wśród swoich uczniów. W ramach realizacji kolejnych zadań programu młodzież pod opieką nauczycieli i wychowawców spotkała się w nocy z 30 na 31października 2015r., aby wspólnie czytać swoje ulubione książki, zaprezentować autorów i w szerszym gronie porozmawiać na tematy poruszane w czytanych utworach z różnych dziedzin literatury.

Czytaj dalej klikając na zdjęcie...

Zobacz galerię zdjęć

Ja Kalina

Ja Kalina„ Ja Kalina”
Pod takim hasłem dnia 28.10.2015r. w Miejskim Ośrodku Kultury „Muflon” odbywał się wernisaż prac plastycznych Kaliny Jaśko, uczennicy kl. II A Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy. Wystawie rysunków utrzymanych w tonie ciepłych barw i bajkowych ujęć rzeczywistości z fantastyką towarzyszyły dźwięki muzyki i rozmowy z artystką.

Czytaj dalej klikając na zdjęcie...
Link do filmu z wystawy: Link

Gimnazjada

GimnazjadaDnia 14 października, w środę, w Gimnazjum w Starej Kamienicy odbyła się coroczna "Gimnazjada" połączona z obchodami Dnia Nauczyciela. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły. Następnym punktem programu było zaprzysiężenie nowego samorządu szkolnego i trójek klasowych. Uczniowie ślubowali bronić praw swoich kolegów i godnie reprezentować gimnazjum. Potem pani dyrektor pasowała na uczniów szkoły pierwszoklasistów. Zaraz po tym wszyscy obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez panią Grażynę Maczek, która jak zwykle podeszła do tematu w sposób humorystyczny, z przymrużeniem oka. Jej podopieczni odśpiewali także piosenkę, będącą podziękowaniem dla nauczycieli. Następnie odbył się turniej biblioteczny, w którym konkurowały między sobą wszystkie klasy. Przedstawienie postaci z lektury oraz wykonanie żywego obrazu, czy zaprezentowanie okrzyku klasy, to konkurencje, z którymi zmagali się uczniowie. Nie zabrakło możliwości wykazania się w sferze umysłowej, każda klasa wystawiała trzech reprezentantów do konkursu wiedzy. Po zakończeniu zmagań przyszła kolej na zaprezentowanie się pierwszoklasistów. Podopieczni pani Sylwii Matuszewskiej przebierali się za "wodę", a klasa pani Anny Zielińskiej za "ogień". Przewodnicząca samorządu zadała im serię pytań dotyczących szkoły. Klasa, która lepiej poradziła sobie z tymi zagadkami otrzymała klucz wiedzy. Przedostatnim punktem programy, był prawdziwy chrzest bojowy dla nowo przybyłych uczniów, czyli wypicie miksturki przygotowanej przez starszych kolegów. Dzięki odwadze stali się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Na zakończenie pani dyrektor ogłosiła zwycięzców turnieju bibliotecznego i wręczyła nagrodę pierwszoklasistom, którzy okazali się lepsi od uczniów równoległej klasy. Takie wydarzenia pielęgnują tradycje szkolne i pomagają w integracji. Gimnazjada sprawia wszystkim wiele radości i jest dobrą odskocznią od codziennej nauki.

Julia Kucharewicz

Rajd Edukacyjny 2015

Rajd Edukacyjny 2015Dnia 26 września 2015 roku uczniowie gimnazjum wraz z dwoma opiekunami udali się na dwudniowy Rajd. Autobus szkolny zawiózł ich do Sobieszowa. Czytaj dalej...

My naprawdę czytamy

My naprawdę czytamyLink do filmu konkursowego: https://youtu.be/z4UEjQ7pqQM
Można też pobrać film z naszej strony: Pobierz

Wycieczka do Paryża

NewsyGIMNAZJUM W STAREJ KAMIENICY ORGANIZUJE 5-DNIOWĄ WYCIECZKĘ DO PARYŻA, PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY
PROGRAM WYCIECZKI.

Pobierz

Wycieczka klasy 3A

Wycieczka klasy 3ADnia 14 września 2015 roku uczniowie klasy 3A wraz z opiekunami udali
się na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Była to forma nagrody za wygrany przez tę klasę konkurs. Młodzież najpierw dotarła do ''zakrętu śmierci''.
Po długim i wyczerpującym spacerze zwycięska klasa skorzystała z atrakcji, jaką był tor saneczkowy. Większości właśnie to sprawiło największą frajdę..
Jednak niektórym wrażeń było jeszcze mało. Udali się więc na pobliską Wieżę Emocji. Jak sama nazwa wskazuje - emocje
chwilami sięgały zenitu! Na koniec opiekunowie dali gimnazjalistom czas wolny. Mieli oni okazję zjeść ciepły posiłek, kupić
pamiątki, odpocząć... Wszyscy spotkali się po godzinie w umówionym miejscu i z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.
Jeszcze raz gratulujemy zwycięskiej klasie-3A i życzymy dalszych sukcesów!!!

Weronika Jakubowska

Ubezpieczenie

NewsyRada Rodziców wybrała ofertę ubezpieczenia.

Oferta - Pobierz

Ogólne warunki ubezpieczenia - OWU Pobierz

Wygenerowano w sekund: 0.18
510,836 unikalne wizyty